Hlavní navigace

Samsung Galaxy Note 7 nesmí ve Spojených státech do letadel

Sdílet

Grant Gross 17. 10. 2016

Vlastníci Galaxy Note 7 nesmějí svá mobilní zařízení přepravovat u sebe, v příručním zavazadle ani v zavazadlovém prostoru. Oznámily to americké ministerstvo dopravy a Federální letecký úřad (FAA). Smartphony zároveň nesmějí být převáženy jako náklad (například v poštovních letadlech). Nové nařízení platí od soboty.

Pasažéři, kteří se pokusí zákaz obejít a Note 7 schovají do velkého zavazadla, „zvyšují riziko katastrofické události,“ oznámily úřady v tiskové zprávě. Každý, kdo nařízení poruší, může čelit trestnímu řízení a pokutě.

Samsung podle svých slov s úřady spolupracuje. Stejně tak spolupracuje s aerolinkami na komunikaci zákazu směrem k cestujícím, napsala mluvčí společnosti v e-mailu portálu CIO.com. „Každý vlastník Galaxy Note 7 by měl navštívit svého operátora a obchod [v němž telefon zakoupil] a participovat na refundačním programu. Uvědomujeme si, že jde o nepříjemnost, nicméně vaše bezpečnost musí zůstat naší hlavní prioritou.“

Společnost začala telefon ve Spojených státech prodávat v srpnu, a téměř ihned poté se začaly objevovat první zprávy o explodujících zařízeních. Počátkem září doporučila FAA vlastníkům Note 7, aby nezapínali ani nenabíjeli svá zařízení za letu.

Samsung své phablety nadvakrát svolal zpět do prodejen, nicméně některé „bezpečné“ náhrady shořely také. Prodej dotčeného modelu tedy byl počátkem minulého týdne nadobro zastaven. Někteří majitelé si však svá zařízení ponechali.

Riziko požáru původních i náhradních Note 7 je podle Elliota Kaya z Komise pro bezpečnost spotřebitelských produktů zkrátka příliš vysoké na to, aby to člověk riskoval a nereagoval na oficiální svolávání telefonů do prodejen. Spotřebitelé by měli využít všech nabízených prostředků včetně vrácení plné částky.

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?