Hlavní navigace

Prohlížeč Brave blokuje reklamy a testuje mikroplatby webům

Sdílet

Gregg Keizer 7. 9. 2016

Brendan Eich, výkonný ředitel Brave Software – a po krátké období v roce 2014 i Mozilly – představil platební systém založený na bitcoinu v minulém týdnu.

„Slyšeli jsme od mnoha lidí, že je unavuje současný reklamní ekosystém, který zanáší jejich webové stránky a datová připojení otravnými reklamami a sledovacími pixely a skripty, a že by byli spokojení, kdyby mohli fungovat bez reklam, jestliže by namísto toho mohli posílat svou podpou přímo webům, které navštěvují,“ napsal Eich v příspěvku na blogu společnosti.

Systém zvaný Brave Payments je integrován do prohlížeče a spoléhá na digitální měnu bitcoin. Uživatelé musejí naplnit své „peněženky“ vlastními bitcoiny, případně do nich skrze partnerství s Coinbase vloží až 5 dolarů měsíčně z kreditní nebo debetní karty. Uživatelé si zároveň určí, které weby chtějí mít na své „výplatní pásce.“

Vydavatelé webů jsou z peněženky každého uživatele placeni měsíčně, přičemž daná částka je rozdělena na základě počtu navštívených stránek a času stráveného na každé z nich.

Brave si z každé peněženky vezme 5% zprostředkovatelský poplatek.

Eich naznačil, že Brave Payments by mohl být využíván také pro rozdělování fondů nasbíraných v budoucnu z jeho vlastních reklam. „Jde teprve o první krok na cestě, která by uživatelům měla nabídnout podíl na třžbách za jejich pozornost, jestliže se tak rozhodnou. Tento podíl se pak navrátí do peněženky Brave daného uživatele,“ řekl Eich.

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?