Hlavní navigace

Outlook.com nyní s podporou IMAP

16. 9. 2013

Sdílet

I když Microsoft podporoval u svého cloudového mailu Outlook.com poměrně rozšířený standard pro synchronizaci e-mailu, kontaktů, kalendáře apod. s názvem Exchange ActiveSync (EAS), přece jen to mělo určitý nedostatek. EAS je sice moderní protokol s řadou vymožeností, jedná se však produkt chráněný patenty Microsoftu, a pro jeho podporu (ze strany výrobců) je nutná licence. To prakticky znamená, že jej najdeme jen u komerčních produktů a služeb. Řada populárních e-mailových klientů, jako je třeba Mozilla Thunderbird EAS nepodporuje.

Microsoft se nyní náhle rozhodl, že bude podporovat i klasický protokol IMAP. To znamená nejen možnost využívat s účtem na službě outlook.com větší škálu klientů, ale dává to také další možnosti vývojářům pro návrh aplikací, které by mohly využívat přístup ke zprávám na serveru outlook.com osvědčený otevřený protokol.

Outlook.com podporuje protokol IMAP ve verzi 4.1 a umožňuje i zabezpečné spojení pomocí SSL na portu 993. Ostatní klasické protokoly pro práci s poštou (POP a SMTP) Outlook.com podporoval již dříve.

G+

Našli jste v článku chybu?