Hlavní navigace

Onlio se rozděluje do dvou společností

Sdílet

ali 7. 4. 2021

Přidanou hodnotou rozdělení týmů do samostatných společností by měla být efektivnější práce v oblasti vývoje i jasnější a přímější profilace obou firem, která přispěje ke zlepšení v oblasti marketingové komunikace s novými i stávajícími zákazníky.

Už od svého počátku se firma Onlio zaměřovala na systémy pro projektové řízení a dále na oblast zpracování dokumentů. Vývojáři Onlio proto přišli s DMS systémem eDoCat na platformě Alfresco CE, který řeší právě správu firemních dokumentů. Systém eDoCat se stal dalším stěžejním produktem a na jeho chodu a vývoji dosud pracovaly více než dvě třetiny zaměstnanců. Vedle něj ale Onlio zůstává nadále leaderem trhu pro řešení Atlassian. Aby oba projekty získaly neomezený prostor pro rozvoj, rozhodlo se vedení společnosti z divize APS (Atlassian Professional Services) vytvořit samostatnou společnost pod názvem Onlio APS. Ta se bude soustředit čistě na systémy pro projektové řešení a spolupráci.

Nová společnost Onlio APS vznikne odštěpením části společnosti. Bude tak zajištěna veškerá právní kontinuita či zachování platnosti smluv. Pro současné klienty tedy nevyvstane žádná administrativní zátěž.

„Výrazné posílení konzultačních služeb v posledním roce přináší do firmy další cenné know-how, které dále zkvalitní naše služby, a to především pro naše stávající zákazníky. V rámci nové společnosti získá tým 100% focus na produkty platformy Atlassian, jimž se věnujeme již od roku 2004," dodává předseda představenstva Jiří Voves.

Vzhledem ukončení platformy Server ze strany výrobce Atlassian se velká část korporátních zákazníků využívajících toto řešení vydá cestou clusterovaných řešení Atlassian DataCenter, včetně podpory integrace do dalších systémů zákazníka. „Pro značnou část klientů může být DataCenter vhodnější. Proto budujeme tým specializující se na tento druh řešení a nabídneme těmto náročným klientům nejen špičkový konzultační servis, ale také pomoc s výběrem vhodných licencí s ohledem na výkon a cenu řešení," dodává obchodní ředitel Pavel Nykl.

Společnost Atlassian neustále zpřísňuje pravidla a partnerů na trhu postupně ubývá. Tým Onlio APS byl schopen obhájit certifikaci Platinum Solution Partner.

Nová příležitost rozdělením společnosti vzniká rovněž pro tým DMS systému eDoCat. S uvolněním rukou se bude soustředit na rozvoj robotického zpracování a AI, což nyní bude pro eDoCat velkým tématem. Dále se plánuje věnovat zahraniční expanzi či spolupráci s akademickou sférou. „Zahájili jsme například spolupráci s univerzitou Hradec Králové na rozvoji robotického zpracovávání dokumentů. Již dnes máme první verze robotů v našem systému integrované. Do dvou či tří let bude eDoCat obsahovat značně pokročilé strojové učení a umělou inteligenci," říká obchodní ředitel Pavel Nykl.

Zajímají vás informační technologie a chcete získat nadhled?

Odebírejte náš Newsletter, který posíláme zpravidla dvakrát do měsíce a který obsahuje výběr unikátních článků nejen našich autorů, ale také ze sítě mezinárodního vydavatelství IDG.

» Přihlaste se zdarma! [Odběr můžete kdykoli zrušit]

Našli jste v článku chybu?