Hlavní navigace

Odsunutým vydáním modelu One HTC vcelku riskuje

Sdílet

Michael Kan 13. 3. 2013

Taiwanský výrobce telefonů původně plánoval spustit celosvětový prodej své nové vlajkové lodi v březnu. Dnes však společnost oznámila v e-mailu, že „začne plnit předobjednávky na některých trzích koncem března a na více trhů se [nabídka] rozšíří v dubnu“.

Zatím není jasné, co způsobilo zpoždění, nejnovější telefony od HTC však disponují highendovými komponenty, které zpočátku často bývají produkovány v omezeném množství. K těmto „highendovým komponentám“ má konkrétně u HTC One patřit 4,7palcový displej s hustotou pixelů o hodnotě 468 ppi, hliníkové tělo i tzv. „ultrapixelový fotoaparát“.

Nejde přitom o první zpoždění při nástupu nového modelu HTC na trh. Například loni se smartphony společnosti zdržely na celnici v USA, a to kvůli patentovým válkám HTC s Apple. Problém s dodávkou měl taiwanský výrobce i se svým pětipalcovým HTC Butterfly.

„Pro společnost je velmi důležitá inovace produktů,“ řekla Nicole Pengová, analytička společnosti Canalys. „Na druhou stranu, efektivita dodavatelského řetězce je pro ni problém.“

Spuštění prodeje HTC One je zvláště důležité pro celý byznys společnosti se smartphony. Firma totiž ztrácí svůj podíl na trhu, z čehož těží konkurence včetně Samsungu. Tím, že se zpozdí začátek prodeje její vlajkové lodi, riskuje společnost HTC, že ji (mediálně i reálně) převálcuje právě jihokorejský Samsung, jehož novinka a přímá konkurence modelu One bude představena zítra (ve čtvrtek), s očekávaným spuštěním prodeje v průběhu března či dubna.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?