Hlavní navigace

Oblíbená fotografická aplikace Picasa končí, Google bude dále rozvíjet už jen službu Fotky

Sdílet

Nick Mediati 19. 2. 2016

Společnost Google oznámila, že ukončí vývoj oblíbeného nástroje pro správu fotografií Picasa a zaměří se výhradně na novější službu Fotky Google (Google Photos).

Google se domnívá, že zaměření na jediný produkt bude pro uživatele přínosem, protože získají více funkcí a stejné možnosti na mobilních i stolních zařízeních.

Historie Picasy se datuje od roku 2002, kdy byl Google pouhým začínajícím vyhledávačem. Aplikaci koupil o dva roky později. Zůstávala především desktopově orientovanou aplikací a službou, ačkoli pro správu webových alb existují také aplikace pro iOS a Android. Služba Fotky Google je k dispozici od minulého května a je mnohem více zaměřená na mobilní životní styl než byla Picasa.

Co to vše bude znamenat pro uživatele Picasy?

Podle Googlu mohou uživatelé Picasy přejít na Fotky kdykoli. Stačí se ke službě přihlásit a vše, co uložili do Picasy, na ně bude čekat připravené. Pro Fotky Google sice neexistuje desktopová aplikace, ale nové fotografie lze snadno nahrávat prostřednictvím webového rozhraní.

Pokud se však nehodláte s Picasou rychle rozloučit, máte čas ještě několik měsíců. Aplikaci sice Google přestane podporovat k 15. březnu a od tohoto data ji nebude možné stahovat, fungovat však bude i nadále. Webová alba bude Google podporovat až do 1. května, poté nabídne „jiné místo, kde naleznete svá data z webových alb Picasa“.

Našli jste v článku chybu?