Hlavní navigace

Novým majitelem společnosti Dell se má stát její CEO, Michael Dell

Sdílet

Jan Bednařík 2. 2. 2013

Michael Dell současně vlastní 15,7 procentní podíl ve společnosti Dell a dle amerického magazínu Bloomberg plánuje investovat částku pohybující se mezi 500 miliony až 1 miliardou dolarů ze svých soukromých fondů. Manažerské převzetí firmy má být vedeno americkou firmou soukromého kapitálu Silver Lake a mluví se také o možné finanční pomoci společnosti Microsoft.

Důvodem, proč chce Michael Dell stáhnout akcie společnosti Dell z burzy, má být plánovaná reorganizace firmy a změna jejího budoucího zaměření. Společnost se doposud soustředila především na segment osobních počítačů, Dell je v tomto odvětví dokonce považován za třetího největšího výrobce světě. Trh s PC však v současnosti upadá na úkor bryskního rozvoje mobilních zařízení a cloudových systémů.

Namísto výroby osobních počítačů pro široký trh běžných uživatelů by se tak měl Dell nově soustředit spíše na podniková řešení. Dle tvrzení Bloombergu je tohle jeden z hlavních důvodů plánovaného manažerského převzetí společnosti, neboť výrazná změna zaměření společnosti by podléhala důkladnému dohledu spoluvlastníků a regulačních autorit a celá operace by se mohla časově výrazně protáhnout, nebo se ve výsledku vůbec neuskutečnit.

 

Zdroj: Bloomberg.comNews.cnet.com

Našli jste v článku chybu?