Hlavní navigace

Novinky Cisco pro programovatelné sítě

Sdílet

ali 2. 8. 2013

Současným trendem jsou inteligentní sítě, společnost Cisco tak představila řadu nových síťových prvků a také zásadní rozšíření architektury Cisco Open Network Environment (ONE).

Novinkou v portfoliu výkonných programovatelných síťových řešení jsou nové přepínače Cisco Catalyst a rozšíření rodiny Integrated Service Router (ISR). Všechny představené produkty jsou součástí nové architektury Cisco Enterprise Networks Architecture (ENA), která přináší výhody plně programovatelných síťových řešení.

Cisco ONE Enterprise Networks Architecture

Architektura Cisco ONE je založena na SDN (software-defined networking) přístupu k síťovým technologiím – umožňuje programovatelnost napříč síťovou infrastrukturou. Klíčovým prvkem strategie Cisco ONE je otevřené aplikační rozhraní a sada nástrojů pro vývojáře onePK API toolkit.

Díky onePK je možné s libovolně sestavenou sítí pracovat jako s homogenním celkem – onePK vytváří nad fyzickou architekturou abstraktní vrstvu, která se chová shodně pro všechny typy sítí. Z pohledu aplikace je pak každá síť, bez ohledu na architekturu či geografii, jednotnou, standardizovanou entitou. Aplikaci tedy lze napsat jednou a provozovat ji v různých síťových prostředích.

G+

Našli jste v článku chybu?