Hlavní navigace

Nové systémy IBM pomohou využívat hybridní cloud

Sdílet

ali 15. 10. 2013

Podle analýzy společnosti Gartner téměř polovina velkých společností zavede hybridní cloud do konce roku 2017. Průzkum naznačuje, že za poslední tři roky se zavedení privátního cloudu stalo z plánu realitou pro téměř polovinu velkých firem a hybridní cloud tento trend kopíruje.

Společnost IBM představila na konferenci InterConnect 2013 nové systémy a řešení, které pomohou klientům a MSP (Managed Service Providers) budovat privátní a hybridní cloudy. Maximálně tak budou moci využít možnosti sociálních sítí, mobilních technologií a velkých dat. K těmto systémům a řešením patří PureSystems, Power Systems, Smarter Storage Systems, System x a řešení v oblasti technického zpracování dat, jež klientům nabízejí flexibilitu pro rychlé zavádění cloudu a cloudových služeb.

Nová nabídka PureFlex usnadňuje poskytování služeb, urychluje zavádění a vede k vyšší efektivitě cloudových prostředí. Mezi nimi hrají hlavní roli dvě konfigurace PureFlex: PureFlex System – Express a PureFlex System – Enterprise. Řešení PureFlex System – Express je k dispozici jako konfigurace na jediném šasi a díky dostupným zaváděcím cenám je vhodné pro malé a střední podniky či menší oddělení ve velkých firmách. Řešení PureFlex System – Enterprise s možností výběru racků je určeno pro škálovatelné cloudové využití s vestavěnou redundancí pro odolný provoz. Oba systémy podporují všechny procesory řady Power a výpočetní uzly na bázi x86.

Nové řešení pro poskytovatele služeb Power Systems Solution Edition for Service Providers umožňuje rychlé zavedení díky předinstalovanému cloudovému řešení, které je založené na podpoře OpenStack pro SmartCloud Entry a PowerVC.

Pro klienty, kteří mají zájem o otevřená cloudová prostředí, je určeno nové řešení Power Integrated Facility for Linux. To umožňuje lépe těžit z podnikových serverů Power Systems a jejich výhod, jako jsou spolehlivost, rozsah a vysoký výkon, a tak zkvalitňovat služby a současně snižovat náklady na spravování linuxového ekosystému.

Nové řešení IBM BLU Acceleration Solution – Power Systems Edition využívá technologii založenou na procesoru POWER7+ a díky ní dosahuje osmkrát až pětadvacetkrát rychlejšího reportování a analýz2 a desetinásobných úspor úložného prostoru. Toto řešení kombinuje software IBM DB2 a BLU Acceleration s dynamickou in-memory vertikální (tzv columnar) technologií a Power Systems, které lze využít pro datové sklady o objemu až 20 terabytů.

Nově představený storage systém Storwize V5000 se nachází uprostřed produktové řady Storwize a nabízí malým a středním firmám flexibilní vstup do světa pokročilých možností a vysokého výkonu portfolia Storwize. Systém lze konfigurovat s diskem i flash technologií a také podporuje funkce IBM Easy Tier. Systém vybavený pro cloudové prostředí s vestavěnou podporou pro OpenStack umožňuje virtualizaci a clusterování, které klientům umožní těžit z výhod skutečného softwarově definovaného úložiště.

G+

Našli jste v článku chybu?