Hlavní navigace

Nové procesory Intel Xeon Processor E7 v3

Sdílet

ali 19. 5. 2015

Využití poznatků v reálném čase je dnes naprostou prioritou pro společnosti napříč širokým spektrem odvětví, od zdravotnictví přes maloobchod až po telekomunikace. Potřeba rychle získávat použitelné informace z velkých datových objemů zvyšuje poptávku po nových technologiích pro výpočetní operace přímo v paměti (in-memory computing) a analýzu velkých dat. S ohledem na současnou a budoucí poptávku po in-memory computingu společnost Gartner odhaduje, že příjmy na tomto trhu překonají do konce roku 2018 9,5 miliard dolarů a přinejmenším padesát proces velkých firem implementuje in-memory computing k posílení svých strategií digitálního podnikání1.

Rodiny procesorů Intel Xeon E7-8800/4800 v3 pomáhají klientům v systémové paměti bezpečně zpracovávat a analyzovat mohutné datové sady, což umožňuje rychlejší rozhodování a efektivnější provoz.

Nové procesory nabídnou až šestinásobné zlepšení výkonu ve firemních aplikací pro in-memory transakční zátěž3 díky optimalizaci Intel TSX. Procesory mají až 18 jader, což představuje nárůst 20 procent oproti předchozí generaci. Velikost cache nejvyšší úrovně (LLC) bude až 45 MB, což znamená až 70% nárůst v možnostech analytické podpory za hodinu. Produktová rodina nabízí desetkrát větší výkon za dolar a o 85 procent nižší celkové náklady na vlastnictví než alternativní architektury RISC5. Toho je dosaženo zejména snížením ceny hardwaru, nižší spotřebou energie a nižšími náklady na chlazení.

Našli jste v článku chybu?