Hlavní navigace

Nově otevřený ServerPark by měl být nejmodernějším datovým centrem ve střední Evropě

Sdílet

ali 6. 8. 2015

Stavba objektu započala v listopadu 2014 a VSHosting do ní již investoval desítky milionů Kč a celkem v dalších letech investuje 250 milionu Kč. Naprostá většina ostatních datových center vzniká vestavbou do již existujících objektů, což přináší znatelná provozní rizika a snížení bezpečnosti. ServerPark je naopak samostatným objektem vybudovaným „na zelené louce“ pouze za účelem provozu serverů. ServerPark je tedy první stavbou datacentra pro koncové uživatele na území Prahy po téměř deseti letech.

Dvoupodlažní objekt se dvěma nezávislými trafostanicemi a dieselovými generátory patří k nejlépe zabezpečeným stavbám. Mezi opatření patří pancéřové dveře, zajištěné perimetry a automatický hasicí systém s inertním plynem. ServerPark je připraven i na několikatýdenní blackout Prahy.

„Svou kapacitou a standardem provedení nás zprovoznění ServerParku připraví na mnoho let expanze dopředu. To je velmi důležité, protože objem uskladněných a přenášených dat v ekonomice závratně roste. Prostor pro rozvoj VSHostingu hledáme již nyní i v zahraničí,“ říká Damir Špoljarič, generální ředitel společnosti VSHosting.

Našli jste v článku chybu?