Hlavní navigace

Nová řada tiskáren Kyocera Ecosys přináší až 31% úsporu energie

Sdílet

ali 25. 3. 2014

Nové modely tiskáren Ecosys P2035d, P2135d a P2135dn nabízejí rychlý a spolehlivý provoz v kompaktním a uživatelsky příjemném designu. První stranu vytisknou za pouhých 6 sekund (Ecosys  P2035d , P2135d), resp. 8 sekund (Ecosys YS P2135dn).

Zajímavou možností je schopnost těchto tiskáren podávat papír formátu A6 z hlavního zásobníku, což je ideální pro tisk receptů, platebních dokladů atp. Podávání z hlavního zásobníku je rychlejší než z víceúčelového zásobníku a papír se nemusí vkládat manuálně.

Nová řada Ecosys tiskáren je založena na vlastní „toner only“ technologii a je vybavena komponenty s dlouhou životností. To přináší velmi nízké náklady tisku na stránku. Cena tisku stránky A4 se pohybuje od 0,72 Kč u modelu Ecosys P2035d až po 0,43 Kč u modelu EcosysP2135dn (orientační hodnoty při 5% pokrytí). Extrémní odolnost komponent zaručuje po celou dobu životnosti tiskárny minimální nutnost výměny dílů.

Celková spotřeba elektrické energie (TEC) byla snížena až o 31 % ve srovnání s předchozími modely tiskáren v této řadě, což potvrzuje snahu výrobce dlouhodobě snižovat dopad na životní prostředí a přinášet významné úspory elektřiny.

Modely Ecosys P2035d , P2135d a P2135dn tisknou na papír až do tloušťky 220 g/m2, modely Ecosys P2135d a P2135dn obsahují volitelné zásobníky s kapacitou papíru až 800 listů.

Čtěte také:
→ Podnikový tisk: tiskněte méně a šetřete!
O „kanceláři bez papíru“ se hovoří již desetiletí, já sám jsem se tímto termínem setkal již v roce 1994 – a to nebyl zdaleka nový. Při konfrontaci se skutečností se ale zdá, že bezpapírová kancelář bude spíše snem než realitou...
→ Malé a střední firmy v důsledku tlaku na úsporu nákladů tisknou stále více materiálů in-house
Podle nového výzkumu „Nákupní uvažování malých a středních firem při zefektivňování tisku“, který zveřejnila společnost IDC, by se měl výrazně změnit způsob, jak malé a střední firmy nakupují a spravují svoji tiskovou infrastrukturu, pokud chtějí těžit z výhod nákladově efektivního, tzv. „chytrého“ tisku.

Našli jste v článku chybu?