Hlavní navigace

Nadace Linux chce rozšířit role vývojářů

Sdílet

Patrick Thibodeau 1. 7. 2013

Nadace, průmyslem podporovaná nezisková organizace, přidala ke svému programu dva nové kurzy, Cloudová architektura OpenStack a její implementace a Podniková automatizace na Linuxu (Linux Enterprise Automation).

Podle Amandy McPhersonové, viceprezidentky marketingu a programů pro vývojáře nadace, pracují profesionálové v Linuxu stále více s cloudovými systémy, automatizačními technologiemi a v agilních vývojářských prostředích, a výše uvedené kurzy byly přidány jako reakce na tyto změny.

Kdysi se vývojáři možná zaměřovali na splňování požadavků, psaní vlastních skriptů a samostatnou práci. Dnes často pracují na kompletování služeb, spolupráci s externími poskytovateli cloudu a využívání nástrojů automatizace.

Vývojáři v Linuxu jsou dnes „spíše organizátory než mechaniky,“ říká McPhersonová.

Školení zahrnuje ovládnutí technologií jako je nástroj pro IT automatizaci Puppet, a také Spacewalk, systém správy, říká McPhersonová. Asi dvacet procent práce v rámci kurzu zahrnuje dovednosti lidí a informace o tom, jak pracovat s komunitami pro spolupráci.

Poptávka po Linuxu neustává v růstu. Servery s Linuxem představují podle průzkumu IDC 20 procent veškerých tržeb v oblasti serverů, přičemž servery s Windows jsou na asi 46 procentech.Škálu doplňují unixové servery a „mainframe“ systémy.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?