Hlavní navigace

Na nových Smart TV od Samsungu bude výhradně OS Tizen

Sdílet

ali 5. 1. 2015

Společnost Samsung Electronics na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas oznámila, že všechny Smart TV vyrobené v roce 2015 budou založeny na operačním systému Tizen. Operační systém Tizen, standardizovaná open-source platforma, je flexibilní a umožňuje přístup k bohatšímu obsahu a většímu počtu zařízení. Vývojářům umožňuje snadno vytvořit odpovídající obsah.

„Budování naší SMART platformy na OS Tizen je průlomový krok směrem k mnohem inteligentnějšímu a integrovanému systému,“ řekl Won Jin Lee, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Tizen nejenže již dnes dokáže našim zákazníkům přinést více zábavy, ale zároveň otevírá ohromný potenciál pro budoucnost domácí zábavy.“

Důležitým vylepšením systému je snadná synchronizace televizoru s ostatními zařízeními. Pomocí Wi-Fi Direct je možné obsah jednoduše sdílet z mobilního zařízení do televizoru, a to díky jedinému kliknutí. Samsung TV dokáže díky funkci S Bluetooth Low Energy (BLE) automaticky vyhledat zařízení Samsung v blízkosti a připojit se k nim. Uživatelé mohou také sledovat TV na kompatibilních mobilních zařízeních kdekoli v jejich domovské síti, i když je jejich televizor vypnutý.

Samsung tak reaguje na iniciativu konkurenčního LG Electronics, který pro změnu vsadil na systém WebOS.

Zdroj: Samsung, IDG News Service

Čtěte také:
→ Samsung přichází s novou generací chytrých hodinek
Nové modely se vyznačují lepší konektivitou, větší možností přizpůsobení a snadnějším ovládáním. Oproti předchozímu modelu, využívají hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo platformu Tizen.
→ Velké firmy se snaží ovládnout segment IoT
Zatím poslední krok v boji o získ podílu na trhu internetu věcí (IoT) udělal Samsung - ten kupuje nadějný start-up SmartThings.

Zaujal vás tento článek?

Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Našli jste v článku chybu?