Hlavní navigace

Microsoft ruší službu předplatného TechNet pro IT profesionály

8. 7. 2013

Sdílet

Microsoft v pondělí oznámil, že zruší přijímání předplatného za TechNet, protože postupně zavádí soubor bezplatných služeb, které ale nebudou tak lákavé jako právě nabídka TechNetu.

Podle Microsoftu nebude zrušena přímo stránka TechNetu, pouze služba předplatného za software. Předplatné TechNetu byla skvělým a neuvěřitelně laciným způsobem, jakým mohli IT profesionálové získat volný přístup k velmi dlouhému seznamu softwaru od Microsoftu pro hodnotící účely.

Jiní fanoušci Microsoftu (a také větší než malé množství softwarových pirátů) měli radost z produktových klíčů a dalších výhod, které jim předplatné poskytovalo.

Web je stále levný, pokud uvážíte, co vše na něm lze získat: pouhých 199 dolarů za rok při standardním předplatném poskytuje přístup k většině produktů Microsoftu, až 599 dolarů za rok za profesionální předplatné nabízí přístup k ještě většímu množství softwaru a dokonce zahrnuje některé programy na DVD.

Se všemi typy předplatného získáte určitý přístup k produktům Microsoft E-Learningu a prioritní podporu ve fórech TechNetu. Dražší předplatné dokonce zahrnuje dva bezplatné hovory s technickou podporou. Tyto služby jsou tedy mnohem levnější než předplatné Microsoft Developer Network (MSDN) pro vývojáře softwaru, jejichž cena začíná na 699 amerických dolarech za rok.

Nová pravidla

Microsoft nyní namísto služeb v rámci předplatného TechNetu nabídne bezplatné služby, které budou zahrnovat nové centrum hodnocení TechNetu (TechNet Evaluation Center), nabízející bezplatný hodnotící software pro omezenou dobu mezi 90 a 180 dny. Fóra TechNetu zůstanou zachována, pro technická školení pak bude dostupná virtuální akademie Microsoftu (Microsoft Virtual Academy).

Dosavadní předplatitelé TechNetu budou mít ve chvíli, kdy jejich dosavadní předplatné vyprší, většinou smůlu. Jestliže jejich předplatné vyprší do 30. září, mohou jej obnovit. Ostatní se se svým předplatným mohou rozloučit.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?