Hlavní navigace

Microsoft: díky telefonům Nokia obrat vzrostl, zisk byl ale nižší

Sdílet

ali 23. 7. 2014

Za fiskální čtvrtletí, které skončilo v červnu, dosáhl Microsoft obratu 23,4 miliard dolarů. To je více než za stejné čtvrtletí minulého roku, kdy tento údaj činil 19,9 miliardy. Na rozdíl od minulého roku však letošní údaje obsahují i 2 miliardy dolarů, které vyprodukovala telefonní divize (Nokia Devices and Services), kterou Microsoft získal letos.

Čistý zisk činil 4,6 miliardy dolarů (55 centů na akcii), a to je naopak o 7% méně než před rokem, kdy Microsoft získal 4,9 miliardy dolarů (59 centů na akcii)

CEO Microsoft Satya Nadella zdůraznil, že na výsledcích se nyní silně podílí komerční cloudové služby. Ty činily v obratu 4,4 miliardy dolarů za rok, a to představuje 150procentní roční růst. Mezi nejúpspěšnější cloudové proukty patří Office 365, Azure IaaS a PaaS služby a Dynamics CRM Online. Z výhledů, které Nadella zveřejnil, stojí za to předpoklad, že vyhledavací služba Bing se (konečně) stane ziskovou v roce 2016.

V příštím fiskálním roce, který pro Microsoft začal 1.7., se očekávají personální náklady spojené s masivním propouštěním, které by se v příštích 12 měsících mělo týkat 18.000 pracovníků.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Microsoft propustí 18.000 zaměstnanců
Firma, která je na trhu od roku 1975, zahájí největší vlnu propouštění v historii.
→ Nokia X: Androidí dobrodružství Microsoftu končí
Současně s oznámením o redukci svých zaměstnanců Microsoft naznačil, že projekt telefonu s operačním systémem Android končí.

G+

Našli jste v článku chybu?