Hlavní navigace

Mapy.cz nabídnou celý svět i nápady na výlety

Sdílet

ali 15. 4. 2015

Nová beta umožní vyzkoušet zásadní novinky, které Mapy.cz chystají pro své uživatele na rok 2015. A to především nové mapy světa, které jsou postaveny na datech OpenStreetMap. Seznam.cz kompletně přepsal i hledání na službě Mapy.cz, které v betě začne ladit a zvyšovat relevanci jeho výsledků. Společnost plánuje nabídnout i vylepšené Seznam.cz Panorama, a to i z míst automobilům nedostupných, nové letecké snímky celé ČR či 3D mapy pro co největší území. S novinkami nezůstanou pozadu ani mobilní aplikace.

„Už na sklonku roku 2014 jsme vyměnili datové podklady Evropy. Po pečlivém srovnání kvality podkladů jednotlivých dodavatelů, jsme se rozhodli pro data OpenStreetMap, které jsme obohatili naším mapovým klíčem. Teď díky nim můžeme lidem nabídnout nádherné a velmi podrobné mapy celého světa. Vedle toho jsme kompletně přepsali hledání na mapách a postavili jej na naší fulltextové technologii, která nám umožní výrazně zvýšit kvalitu hledání v ČR a zároveň i hledat celosvětově. Dalším logickým krokem je poskytnout podklady k jednotlivým zemím světa i ke stažení v mobilních zařízeních k jejich off-line používání, a to na všech třech platformách (Android, iOS, WP) již začátkem léta,“ komentuje jednu z novinek Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Mapy.cz stále více mění na obsahovou službu. V budoucnu by tak Mapy.cz měly pomáhat nejen při hledání konkrétní adresy či cesty, ale například i s tipy na výlety a zajímavé akce. Již nyní lze taková doporučení na Mapy.cz vyhledat, označit si navštívená místa, naplánovat okruh ve vybrané lokalitě nebo si uložit zajímavá místa. „U současných funkcí jsme si ověřili, že lidé mají o plánování výletů skutečně zájem. Proto je v dalším kroku upravíme tak, aby každý na Mapy.cz získal vše, co k dobrému výletu potřebuje,” řekl Martin Fuks, produktový manažer senior, který má službu Mapy.cz na starosti.

Seznam.cz navíc nezapomíná ani na místa nepřístupná pro automobily. „Pro focení zajímavých cest, jako jsou například turistické trasy, nebo místa, kam se běžně autem nedostaneme, jsme vyvinuli vlastní fotící systém pro pěší. Systém obsahuje 6 kamer, je přenosný za pomoci obyčejné krosny a jeho celková váha se vejde do 7 kilogramů, a to včetně baterie, která vydrží cca 10 hodin nepřetržitého provozu. Turisticky atraktivní místa, jako jsou hrady, zámky a zajímavé interiéry, pak budeme fotit i pomocí klasické zrcadlovky v panoramatickém režimu,“ doplňuje Martin Fuks.

Našli jste v článku chybu?