Hlavní navigace

Manažeři Samsungu možná měli přístup k tajným informacím Applu

Sdílet

John Ribeiro 8. 10. 2013

Toto odhalení vyvolává otázky, zda Samsung a jeho externí právní zástupce mohli porušit „ochranné nařízení“, které má předcházet tomu, aby důvěrné informace padly do rukou konkurentů.

Dokumenty byly poskytnuty jako součást faktických zjištění v patentové válce mezi Applem a Samsungem v období od srpna 2011 do března 2012.

Externí právní zástupce Samsungu následně zaslal expertní skupině zprávu vypracovanou jedním odborníkem, která se týkala škod, jež měly být nahrazeny za údajné porušení patentů Samsungu ze strany Applu, kteréžto patenty byly Samsungem deklarovány jako podstatné. Distribuovaná zpráve nicméně podle soudu obsahovala, ať už záměrně či nevědomky, klíčové pojmy každé ze čtyř licenčních dohod.

Externí právní zástupce Samsungu odeslal zprávu na FTP stránku, kam k ní mohli přistupovat zaměstnanci Samsungu, a e-mailem odeslal instrukce pro přístup k této stránce, kterou následně údajně navštívilo více než 50 zaměstnanců Samsungu včetně licenčních manažerů. V rámci slyšení, které se konalo počátkem tohoto týdne, právník Samsungu opakovaně „popřel byť jedno porušení ochranného nařízení, přičemž tvrdil, že takové porušení by se mohlo stát pouze úmyslně.“

„Samsung není schopen poskytnout důkazy dokonce i na ty nejzákladnější otázky, jako jsou: kdo měl nyní přístup k důvěrným licenčním informacím? Za jakým účelem? Kdy? Kde? Jak?“ napsal ve svém nařízení americký smírčí soudce Paul S. Grewal z amerického oblastního soudu pro severní obvod Kalifornie v San Jose.

„Spoléhal Samsung na tyto důvěrné informace při zaujetí stanoviska před některým z dalších soudů? Jaké kroky přesně Samsung provedl, aby se vyhnul šíření a využívání důvěrných informací v budoucnu? V každém případě je jedinou dostupnou odpovědí evidentně jen – pracujeme na tom,“ napsal Grewal.

Soud ve středu rozhodl, že nechat Samsung a jeho právníka vyšetřovat záležitost bez dohledu soudu nemá potenciál přinést uspokojivé výsledky. Samsung má Applu nejpozději 16. října dodat dokumenty a svědky, kteří by mohli pomoci stanovit, zda by měl být Samsung a jeho právník za své jednání nějakým způsobem sankcionováni. Nepodařilo se získat vyjádření společnosti Samsung.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?