Hlavní navigace

Lenovo restrukturalizuje svůj byznys

29. 1. 2014

Sdílet

V důsledku toho, že čínská firma Lenovo Group vezme pod svá křídla produkci x86 serverů od IBM, vytvoří dvě nové obchodní skupiny. Budou zaměřeny na podnikové systémy a na související softwarový ekosystém.

Lenovo tak do budoucna stát na čtyřech pilířích, dva původní se budou týkat výroby PC a mobilních zařízení. Lenovo má zatím stále největší obrat na poli PC, to se ale může s akvizicí výroby serverů změnit. Firma si také hodně slibuje od nové divize Ekosystém a cloudové služby, která bude mít na starost nalezení vhodného způsobu monetizace služeb. Nová firemní struktura bude aktuální od 1. dubna 2014.

Lenovo tak průběžně modifikuje svůj výrobní program. Nejprve se stal největším výrobcem počítačů PC (po odkoupení PC divize od IBM), postupně se začal posouvat do mobilního byznysu a nyní se chystá na enterprise produkty. Firma se tak připravuje na změněnou situaci na IT trhu, především na slábnoucí odbyt osobních počítačů. „Počítače PC již nejsou středem světa,“ komentoval novou situaci analytik IDC Brian Ma.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Lenovo kupuje od IBM serverovou divizi
Čínský hardwarový gigant Lenovo Group zaplatí zaplatí za low-endovou divizi IBM 2,3 miliardy USD. Jedná se dosud největší čínskou akvizici v sektoru IT.
→ Big Blue má problémy s prodejem HW, manažeři IBM si nevyplatí odměny
I když poslední čtvrtletí skončilo s 6% ziskem, omezení prodeje hardwaru způsobilo pokles obratu celých 5,5%.

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?