Hlavní navigace

IT Highway: Ness přináší balík cloudového softwaru pro malé a střední firmy

29. 8. 2013

Sdílet

Novinka s názvem je určena především malým a středním firmám (SME). Jedná se o balík vzájemně integrovaných služeb a aplikací, které si firmy mohou pronajmout za měsíční poplatek podle opravdu využitých služeb a počtu uživatelů. Jedná se tedy o model SaaS (software jako služba). K přístupu pak stačí webový prohlížeč a přístup k internetu.

„Především menším firmám přinášíme výraznou pomoc v jejich konkurenceschopnosti, protože jim zpřístupňujeme kvalitní informační systémy, které si jinak mohou dovolit jen velké společnosti,“ říká Hana Součková, marketingová ředitelka Ness Technologies v ČR.

Základem je balík on-line kancelářských aplikací Google Apps, který byl rozšířen o správu vnitrofiremní agendy (workflow), jako je třeba schvalování požadavků na nákup, faktur, dovolenek, cestovních výdajů nebo oběh dokumentů.

Základní agenda (office a workflow) je určena pro všechny, podle zvoleného programu je možné pro vybrané uživatele zpřístupnit další moduly, v tomto okamžiku především jednoduchý CRM (modul péče o zákazníky), e-shop a účetnictví (z dílny FlexiBee).

Program iT Highway zahrnuje hardwarovou infrastrukturu, kterou je možné získat formou leasingu. „Na trhu dosud chyběl integrovaný systém pro podporu menších firem. Proto jsme se rozhodli jim formou cloudu zpřístupnit své zkušenosti z úspěšných integrací a implementací ‚velkých systémů‘. Odpadne jim tak náročná implementace a následná starost o jejich provoz,“ vysvětluje Petr Vavruška, duchovní otec služby iT Highway.

Díky tomu, že se jedná služby poskytované on-line, iT Highway umožňuje týmovou spolupráci z různých míst a přístup k firemním datům odkudkoliv a z jakéhokoliv mobilního zařízení – notebooku, tabletu nebo chytrého mobilního telefonu. To může být výhodné především v segmentu SMB, kde z důvodů personálních není možné zřídit funkční zastupitelnost.

Službu iT Highway bude Ness Technologies nabízet prostřednictvím partnerské sítě, pokrývající celé území ČR. Konzultanti zajistí i převod stávající agendy (dokumenty, účetnictví) do nového systému.

Další info: www.ithighway.cz

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?