Hlavní navigace

Internet navštěvuje z tabletů již milion českých uživatelů

Sdílet

ali 18. 9. 2015

Návštěvnost z klasických PC

Z počítačů navštívilo v srpnu 2015 zapojené weby více než 6,4 milionů českých uživatelů, kteří na nich provedli 5,6 miliardy zobrazení stránek. Nejvíce uživatelů navštívilo domovské stránky portálů, zpravodajské weby a stránky komunikačních služeb (4,5 milionu). Streamovaný obsah sledovalo na klasických počítačích 3,4 milionu uživatelů s celkovým počtem 111 milionů zahájených přehrání. Nejvyššího počtu zobrazení stránek, tj. více než 1,1 miliardy, dosáhly komunikační weby.

Návštěvnost z mobilních telefonů

Počet reálných uživatelů, navštěvujících webové stránky z mobilních telefonů se blíží k 2,8 milionu a počet mobilních zobrazení stránek dosáhl 1,2 miliardy. Již téměř půl milionu uživatelů mobilních telefonů na nich sleduje multimediální obsah, přičemž jejich počet zaznamenal největší meziměsíční nárůst (o 15 %). Kategorií webů, která jednoznačně vede v počtu reálných uživatelů, jsou Bulvární magazíny (450 tisíc RU), po ní následují Zpravodajství (360 tisíc RU) a TV, rádia (353 tisíc RU).

Návštěvnost z tabletů

Počet zobrazení stránek provedených prostřednictvím tabletů se blíží ke 250 milionům a meziměsíčně se zvýšil o 5 milionů. Nejvíce zobrazení stránek bylo provedeno z těchto zařízení na domovských stránkách portálů, zpravodajských webech a bulvárních magazínech. V případě většiny webových kategorií je počet uživatelů vyšší o víkendech než v pracovních dnech.

Zdroj: Projekt NetMonitor (SPIR/Gemius)

Našli jste v článku chybu?