Hlavní navigace

Inteligentní formuláře pro Linux i Mac OS X

28. 4. 2009

Sdílet

Verze 3 bude nadále k dispozici zdarma a umožní prostřednictvím zásuvných modulů internetových prohlížečů Microsoft Internet Explorer a Mozzila Firefox pracovat s inteligentními formuláři všem uživatelům, jejichž počítače jsou vybaveny operačními systémy Microsoft Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Hlasový výstup zase zpřístupní inteligentní formuláře 602XML i nevidomým. Uvolnění nové verze se předpokládá v průběhu června tohoto roku.

Inteligentní formuláře 602XML se v posledních letech staly v České republice a na Slovensku de facto odvětvovým standardem pro nahrazování oběhu papírových dokumentů nebo snadné a rychlé vytváření různých žádostí, výkazů apod. V březnu letošního roku jich například využilo téměř 150 000 občanů k vyplnění daňového přiznání. Desítky podniků a desítky organizací úřadů je také využívají pro nahrazení interního oběhu papírů nebo dokumentů v kancelářských programech. Jsou také součástí mnoha řešení českého a slovenského eGovernmentu. Například v projektu Czech POINT využívá formulářové rozhraní založené na této technologii téměř 20 000 úředníků, kteří s jeho pomocí vydali už více než 1,5 milionu výpisů.

Od rozšíření na další platformy firma Software602 očekává další nárůst jejich využívání, zejména v ekonomické situaci, která napomáhá významnějšímu nasazování alternativních operačních systémů i v podnikové sféře. Z nově podporovaných platforem se jedná o zásuvný modul pro internetový prohlížeč Firefox (tzv. XPI - Cross-Platform Installer Module) na Linuxových distribucích Novel/SUSE (OpenSUSE), Red Hat (Fedora), Debian (Ubuntu) a MAC OS X (Tiger a Leopard).

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?