Hlavní navigace

IDC Predictions 2017

Sdílet

ali 20. 2. 2017

Tato odborná akce zaměřená na budoucnost informatiky se uskutečnila ve středu 15. února 2017 v Praze. Zúčastnilo se jí více než 200 odborníků na infomační a komunikační technologie a hlavním obsahem byly diskuse o vlivu vývoje IT a probíhající digitální transformace na budoucnost lidské práce. V centru zájmu byly i interakce firem se zákazníky i pohledy na vývoj celých odvětví, zejména finančního sektoru, průmyslové výroby a veřejné správy.

Jak vidí IDC další vývoj v IT? V posledních několika letech se zrychluje rozvoj technologií tzv. 3. platformy, mezi něž patří cloud, mobilita, analýza velkých dat a sociální média vlivem sílící vlny digitální transformace podniků. IDC předpovídá, že v příštích třech až čtyřech letech dosáhne digitální transformace makroekonomických rozměrů, změní způsob fungování podniků a výrazně ovlivní globální ekonomiku.

„Stojíme na úsvitu digitálně transformované ekonomiky. Každý podnik bez ohledu na obor musí přijmout digitální technologie jako nedílnou součást všech svých činností a manažeři i zaměstnanci musí začít novým způsobem přemýšlet o tom, co a jak vyrábí, jak své produkty prodávají a jak komunikují se zákazníky,“ říká Steven Frantzen, viceprezident společnosti IDC pro výzkum v regionu EMEA.

Mezi hlavní body předpovědi patří:

  • Do roku 2020 bude většina výnosů u 40 % z 500 největších evropských firem záviset na jejich schopnosti vytvářet digitálně obohacené produkty a služby.
  • Celosvětové výdaje na digitální transformaci do roku 2019 dosáhnou 2,2 bilionu dolarů, tedy téměř o 60 % více než v roce 2016.
  • Přes 80 % evropských podniků bude mít v roce 2017 specializované týmy pro digitální transformaci a inovace.
  • V roce 2019 bude 40 % digitálně transformačních iniciativ a 100 % IoT projektů využívat umělou inteligenci a kognitivní technologie.
  • Čtvrtina z 500 největších spotřebitelsky orientovaných evropských firem bude v roce 2017 v rámci svých marketingových strategií experimentovat s technologiemi pro obohacenou/virtuální realitu (AR/VR).
  • V roce 2018 bude 34 % evropských výdajů na IT bezpečnost vyvoláno unijními předpisy na ochranu dat a požadavky na ochranu soukromí.

Předpovědi vychází z výsledků výzkumného programu IDC FutureScapes 2017–2020.

Našli jste v článku chybu?