Hlavní navigace

IDC IT Security Roadshow 2009 v Praze

Sdílet

Patrik Khudhur 5. 3. 2009

Série konferencí byla zahájena 17. února v tureckém Istanbulu a do října navštíví celkem 23 měst střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Pražská zastávka proběhne 12. března 2009 v hotelu Diplomat, Evropská 15, Praha 6.

Ústředním motivem konference bude otázka, jak sladit realitu a představy v nové ekonomické éře. Hlavním hostem konference pak bude John Austen, ředitel Útvaru počítačového zločinu v New Scotland Yardu. Ve svém příspěvku pohovoří o problému ztráty dat, zmíní i reálné případy počítačových zločinů ve Velké Británii, na jejichž vyšetřování se podílel.

V odpolední sekci konference se představí Marc Gercke, člen expertní skupiny ITU a Rady Evropy, který se zaměří na různá hlediska boje proti počítačovému zločinu jakožto klíčové součásti národních strategií počítačové bezpečnosti a hlavní problémy, se kterými je nutné se vypořádat (anonymní komunikace, technologie šifrování, automatizace útoků).

I letos zazní na konferenci příspěvek od mezinárodní profesní organizace ISACA. Její zástupce, Luděk Novák, představí nové přístupy a doporučení, které vyplývají z nejnovějších výsledků průzkumu prováděného sdružením IT Policy Compliance Group. O své osobní zkušenosti a znalosti se s účastníky podělí rovněž řada českých i zahraničních odborníků ze společností Microsoft, Trend Micro, Fortinet, Blue Coat, IBM a Barracuda Networks.

Podrobnější informace naleznete na webové stránce akce: www.idc-cema.com/events/itsecurity09cz.

Našli jste v článku chybu?