Hlavní navigace

IBM spouští nové služby pro boj s finančními podvody

Sdílet

ali 31. 3. 2014

Dle odhadů poptávka po řešeních zaměřených na prevenci podvodů a rizik rychle poroste. Podle studie společnosti Gartner zavede do roku 2016 čtvrtina velkých globálních společností analytická řešení postavená na analýze velkých dat alespoň pro jednu oblast zabezpečení a odhalování podvodů (dnes je to 8%). Návratnosti investic přitom dosáhnou již během prvních šesti měsíců od implementace.

Nová generace zločinců využívá digitální kanály – mobilní zařízení, sociální sítě a cloudové platformy – k odhalení slabých a zranitelných míst v systému. Intenzita nebezpečí přitom narůstá. Například americké zdravotnictví přijde ročně kvůli podvodům až o 650 milionů dolarů.

IBM proto nabízí nový software, který organizacím pomůže zlepšit přehled a zároveň zaujmout proaktivní a holistický přístup v boji s podvody. To zahrnuje i schopnost nashromáždit velká data z řady interních a externích zdrojů – včetně mobilních, sociálních a online kanálů – a aplikovat vyspělé analytické metody, které neustále monitorují náznaky podezřelých aktivit. Pokročilé analytické nástroje umí odhalit i na první pohled nezřejmé souvislosti. Software zahrnuje i zdokonalené vizualizační technologie, jež rozpoznávají a propojují vzorce podvodného chování, a prvky strojového učení. Díky nim lze na základě předchozích útoků a projevů zabránit budoucím incidentům.

Nové portfolio IBM orientované na prevenci podvodů vychází z významných investic do výzkumu a vývoje a z nedávných akvizic značek Cognos, i2, SPSS, Q1 Labs, Trusteer a SoftLayer.

Čtěte také:
→ Počítač pomáhá léčit rakovinu
Watson, superpočítač IBM „obdařený“ umělou inteligencí, je schopen párovat data z odborné literatury s databází a změnami ve struktuře genomu konkrétního pacienta.
→ Stanou se big data zlatým dolem?
Trh velkých dat by měl v následujících pěti letech zažít exponenciální růst, a to jak z hlediska objemu zpracovávaných dat, tak z hlediska generovaných příjmů. Zatím má ale 85 procent firem problémy s analýzou svých dat.

G+

Našli jste v článku chybu?