Hlavní navigace

IBM rozšiřuje portfolio řešení pro Big Data o nový prediktivní analytický software

Sdílet

Alexander Lichý 9. 1. 2014

IBM představila nový prediktivní analytický software IBM SmartCloud Analytics - Predictive Insights, který pomocí technologií kognitivního computingu a prediktivní analýzy dat umožní firmám snáze předvídat a odhalovat neobvyklé situace v IT infrastruktuře a včas reagovat na možné problémy.

Díky novému vysokorychlostnímu analytickému softwaru BLU Acceleration lze z firemních datových zdrojů získat informace a vhled do své organizace okamžitě. Firmy mohou předvídat a následně zabraňovat výpadkům informačních systémů a celkově zvýšit produktivitu a snížit provozní náklady své organizace.

IBM dlouhodobě pracuje na technologiích kognitivního computingu a prediktivní analýzy. Okolo původně výzkumného projektu Watson ustavila pracovní skupinu, která se bude rozvojem technologií kongitivního computingu. IBM do činnosti skupiny, která bude čítat 2000 IT profesionálů, investuje miliardu dolarů. Sídlit bude na Manhattanu v New Yorku v tzv. Silicon Alley.

Zdroj: IBM, IDG News Service

Čtěte také:
→ Clevelandská klinika a IBM zapsaly Watson na lékařskou fakultu
Počítačový systém Watson od IBM začal pracovat na lékařské fakultě Cleveland Clinic Lerner College of Medicine of Case Western Reserve University.
→ Uběhlo 15 let od výhry Deep Blue nad šachovým šampionem Garry Kasparovem

G+

Našli jste v článku chybu?