Hlavní navigace

IBM představuje nové nástroje pro ochranu před hrozbami na webu i sociálních sítích

30. 8. 2012

Sdílet

IBM ve svém aktuálním tiskovém prohlášení uvádí, že v době, kdy má prakticky každý zaměstnanec přístup k internetu, se firmy potýkají s obrovským nárůstem infekcí škodlivým kódem i s tzv. pokročilými perzistentními hrozbami (Advanced Persistent Threats), které mohou ohrozit firemní data. Mnohé ze stávajících bezpečnostních řešení přitom nabízejí jen omezenou kontrolu aktivity v síti.

Nová generace řešení od IBM má uživatelům nabídnout přehled o zabezpečení firmy. Nástroj pro prevenci před škodlivým kódem a útoky umožňuje klientům reagovat na sofistikované útoky proti jejich počítačové infrastruktuře. Kontroluje, které aplikace se v síti v dané chvíli používají a jaké stránky uživatelé navštěvují. Zvyšuje tak ochranu a zároveň snižuje provozní náklady.

IBM Security Network Protection XGS 5000 vychází z osvědčených funkcí systému IBM Security Network Intrusion Prevention, které poskytují prevenci proti běžným i novým, dosud neznámým hrozbám. Díky analytickému jádru chrání XGS 5000 proti celým třídám útoků - toto řešení tak podle IBM představuje účinnější prvek ochrany před stále se měnícími hrozbami než běžné prostředky založené pouze na srovnávání se známými vzory.  Vyšší úroveň ochrany a přesnosti zásahu je doplněna novými funkcemi, které rozšiřují možnosti monitoringu a kontroly aktivit uživatelů na úrovni infrastruktury, aplikací a dat.

Našli jste v článku chybu?