Hlavní navigace

Hybridní cloudové zálohování od Fujitsu

30. 7. 2013

Sdílet

Společnost Fujitsu tak nabízí podnikům všech velikostí bezpečnou globální cloudovou službu zálohování a obnovy dat. Služba Fujitsu BaaS (Backup as a Service) zahrnuje nejlepší technologii v dané třídě od společnosti EVault – je pružná, škálovatelná, snadno použitelná a díky komplexnímu zabezpečení zajišťuje bezpečné uložení citlivých obchodních dat. BaaS je jedním z důležitých článků cloudového portfolia od Fujitsu.

„Naši klienti si uvědomují, že cloudové služby jim přinesou významné zlepšení pružnosti i úspory nákladů, ale vyžadují také flexibilitu při jejich nasazování tak, aby vyhovovaly jejich individuálním potřebám. Proto zde přístup jednoho univerzálního řešení nefunguje, a právě proto je tak důležitý hybridní přístup ke službám zálohování,“ uvedl Roman Valo, Head od Services pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, Fujitsu Technology Solutions

Služba Fujitsu Backup as a Service umožňuje organizacím nasadit hybridní cloudové zálohovací strategie, které umožňují práci jak s daty v cloudu, tak s tradičními vnitropodnikovými daty. Zároveň přitom splňují požadavky na soulad s příslušnými předpisy a ochranu dat. Zákazníci nyní mohou ukládat a získávat svá data ze serverů, databází a celých systémů a ukládat je v určeném datovém centru Fujitsu Cloud IaaS Trusted Public S5. Plánuje se také možnost ukládat svá data v dalších lokalitách, například ve vlastním datacentru zákazníka.

Služba je k dispozici na vyžádání pomocí samoobslužného portálu nebo jako řízená služba, která bude poskytována prostřednictvím platformy Fujitsu Cloud IaaS Trusted Public S5. Se službou Fujitsu BaaS mohou zákazníci monitorovat a spravovat zálohy, ukládat a optimalizovat zálohovaná data a dosáhnout rychlé a efektivní obnovy dat.

Technologie umožňuje zabezpečit data s nejvyšší úrovní ochrany, včetně šifrování na nejvyšší možné úrovni (tzv. military grade) pro veškerá přenášená i uložená data. Služba je dostupná formou měsíčního předplatného.

G+

Našli jste v článku chybu?