Hlavní navigace

HackerFest: Praha hostila špičku etického hackingu

Sdílet

ali 21. 10. 2013

Po světovém setkání v americké Atlantě a evropském meetingu na Islandu rokovaly dne 21.10.2013 špičky etického hackingu v Praze. Konference HackerFest 2013 přitáhla největší kapacity oboru a ti se shodují, že dnes je největším tématem oboru obrana hackingu populárních mobilních zařízení a cenných firemních dat.

„Přední světoví bezpečnostní experti s mnoha praktickými zkušenostmi zasvěcují účastníky do nejčastějších hrozeb kyberprostoru, které si v následném praktickém workshopu bude moci každý účastník vyzkoušet,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

Wayne Burke (úvodní foto), špičkový profesionál se zkušenostmi z práce pro FBI, NATO i špičky světového byznysu, přinesl svou nejnovější hackerskou prezentaci s názvem „Nabít a zabít – mobil jako dnešní zbraň hromadného ničení.

Bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů, a to i pro vládní organizace. Specializuje se na bezpečnostní řešení Microsoft a předstabila svůj blok nazvaný „Windows 8 a Windows Server 2012 - náhled do mysli zkušeného hackera“.

Z tuzemských expertů: Ondřej Ševeček, expert na návrh bezpečnosti a identity management platformy Active Directory. Představil nejzajímavější témata ze svého oboru v prezentaci „Co by skutečný hacker udělal vaší Active Directory“.

Další přední čeští odborníci na počítačovou bezpečnost Michal Altair Valášek a William Ischanoe si připravili  procházku světem nejoblíbenějších útoků a doporučených obranných protiopatření v oblastech bezpečnosti webových aplikací a infrastruktury.

G+

Našli jste v článku chybu?