Hlavní navigace

HackerFest 2013 ukáže, jak snadné je prorazit bezpečnostní bariéry. I z tabletu

Sdílet

ali 16. 8. 2013

Kybernetické zlo číhá v současné době téměř všude a obrana proti němu je velkým tématem firem i všech lidí. Reaguje na něj první ročník unikátní konference HackerFest 2013, která je určena pro experty na obranu firemních dat, ale i pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení.

„Přední světoví bezpečnostní experti s mnoha praktickými zkušenostmi zasvětí účastníky do nejčastějších a nejaktuálnějších hrozeb z kyberprostoru, které si v následném praktickém workshopu bude moci každý vyzkoušet,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, která konferenci pořádá.

Návštěvníci spolu s bezpečnostní specialistkou Paulou Januszkiewicz nahlédnou do mysli hackerů útočících na Windows 8 a Windows Server 2012. Wayne Burke, bezpečnostní expert a etický hacker, předvede, jak speciálně upravit mobilní zařízení na kyberzbraň ke spouštění hacking útoků. Hackerské útoky lze provádět totiž i z upraveného chytrého telefonu či tabletu a Wayne Burke předvede i několik praktických ukázek.  

Čeští odborníci Michal Altair Valášek a William Ischanoe ukáží, jak se bránit útokům na webové aplikace. Ondřej Ševeček, uznávaný odborník na Active Directory infrastrukturu, mimo jiné předvede, jak snadno lze zasáhnout AD a dostat se z poddomény do Enterprise Admins.  Na závěr maďarský specialista Attila Marosi pobaví ukázkami, jak jednoduše lze obejít dnešní antiviry.

Pro zájemce o vyzkoušení praktik hackerů na svém vlastním notebooku, tabletu či mobilu je určen workshop vedený expertem ve svém oboru Waynem Burkem v úterý 22. 10. 2013.

Program akce a další informace na www.hackerfest.cz

G+

Našli jste v článku chybu?