Hlavní navigace

Google zkompletoval svůj „office“, QuickOffice končí

30. 6. 2014

Sdílet

Google koupil před dvěma lety QuickOffice, aby získal vývojovou bázi pro své cloudové kancelářské aplikace určené po mobilní zařízení. Zatímco Dokumenty (Docs) a Tabulky (Tabs) byly k dispozici již květnu, nyní na vývojářské konferenci Google I/O byly představeny Prezentace (Slides) jako poslední klíčový prvek kancelářských aplikací.

Současně bylo oznámeno, že tím vlastně Dokumenty Google získaly veškerou funkcionalitu původního QuickOffice a že tedy QuickOffice jako takový bude stažen z on-line repozitářů Google Play a AppStore pro Android, resp. iOS. Stávající uživatelé nicméně budou moci již nainstalované aplikace QuickOffice používat i nadále, i když se budou muset obejít bez aktualizací.

Google útočí především na Microsoft a nabízí možnost úpravy dokumentů rovnou ve formátu Microsoft Office i OpenOffice bez nutnosti je předem převádět na formát Google Docs. Podle ohlasu uživatelů sice mohou být problémy se staršími verzemi dokumentů MS Office, ale i tak je možnost nativně editovat soubory ve formátu konkurenta silnou zbraní.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Google chce vytlačit Windows, pomoci mu má Chrome OS
Souboj gigantů pokračuje. Podle prezentací na vývojářské konferenci Google I/O, schyluje se k dalšímu kolu konfrontace s Microsoftem.
→ Těžkosti Googlu v EU: opět terčem kritiky za monopolistické chování
Na Evropskou komisi došla stížnost na zneužívání tržního postavení k propagaci vlastních služeb.

G+

Našli jste v článku chybu?