Hlavní navigace

Google vylepšuje mobilní vyhledávání

Sdílet

Sharon Gaudinová 23. 4. 2013

Společnost přidala dvě nové funkce; obě jsou zaměřené na to, aby se uživatelé ke kýženým informacím dostali ještě rychleji.

„Když hledáte informace za pochodu, na rychlosti záleží,“ napsali Hiroshi Mizuno a Alex Fischer, softwaroví inženýři Googlu, v příspěvku na blogu.

Například aby uživatelé rychleji vyhledali informace o filmech, můžou se podívat po novém rychlém odkazu na „Právě v kinech“ přímo pod hlavním odkazem na stránce výsledků.

„Jestliže hledáte informace o novém filmu, který chcete vidět se svými přáteli, možná nebudete chtít procházet celý web Rotten Tomatoes (americká obdoba ČSFD.cz, pozn. red.), abyste našli seznam nových nejlepších filmů, zatímco vaši přátelé netrpělivě čekají,“ píše se v příspěvku na blogu.

„Uvidíte, že se tyto rozšiřitelné odkazy na stránky zobrazí v případě mnoha stránek, aby vám pomohly dostat se rychle do konkrétních sekcí [webů],“ píšou Mizuno a Fischer.

Ti v blogu také oznámili, že některé výsledky vyhledávání budou disponovat funkcí Quick View, která uživateli poskytne relevantní informaci, aniž by musel na daný web klikat.

„Řekněme, že začínáte s pokerem a rádi byste získali rychlý přehled karetních kombinací. Pak stačí hledat ,poker hands´ a získáte okamžitý rychlý náhled stránky na Wikipedii, na níž je seznam karetních kombinací pokeru,“ napsali Mizuno a Fischer. „Quick View je experimentální projekt a v současné době funguje u stránek z Wikipedie tehdy, když hledáte v angličtině na Google.com. Pracujeme na tom, abychom tuto funkci dostali i na další stránky.“

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?