Hlavní navigace

Google spouští YouTube for Kids

Sdílet

John Ribeiro 23. 2. 2015

Nová aplikace s názvem YouTube Kids bude k dispozici ke stažení zdarma od pondělí 23. února na Google Play, prozatím pouze ve Spojených státech.

Internetové společnosti spatřují v dětech novou velkou příležitost. Je známo, že mnoho dětí lže o svém věku kvůli přístupu k sociálním sítím a další službám.

Google neuvedl, zda bude dětem v rámci své nové služby zobrazovat reklamy. Podle Wall Street Journal však společnost zatím zvažuje, zda by mohla reklamou v nové aplikaci vydělávat.

Viceprezidentka společnosti  Google Pavni Diwanji vysvětlila, že produkty Google dosud vznikaly s ohledem na potřeby dospělých. Avšak mnoho zaměstnanců Googlu má děti, což společnost motivuje ke změnám – nové produkty by měly být zábavné a bezpečné pro děti.

Snahy Google však jistě neujdou pozornosti rodičů a regulátorů vzhledem k tomu, že americký zákon na ochranu soukromí dětí na internetu (COPPA) stanoví přísná pravidla pro zpracovávání osobních údajů nezletilých. Internetové společnosti musí ke shromažďování, zpracovávání a předávání osobních údajů dětí nejprve získat ověřitelný souhlas jejich rodičů.

Nová aplikace znemožní vyhledávání určitých výrazů. Pokud například dítě zadá do vyhledávání slovo „sex“, výsledkem bude výzva, aby zkusilo raději něco jiného.

Aplikace také umožní rodičům sledovat a omezovat dobu, jakou dítě jejím sledováním tráví. Rodiče také budou moci vypnout vyhledávání a zvuk. Kanály a seznamy nahrávek budou uspořádány do čtyř kategorií: zábava, hudba, výuka a objevování.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Mladí v Česku preferují YouTube, předstihla klasické televize
Jak potvrdil průzkum TNS Aisa, internetová televize YouTube předstihla v kategorii mladých do 35 let Novu i Primu.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Našli jste v článku chybu?