Hlavní navigace

Google přidává do vyhledávání funkci +1

Sdílet

Jiří Paleček 1. 4. 2011

Funkce, jež byla pojmenována +1 (plus jedna), není ničím novým pro uživatele různých diskusních fór, kteří díky ní mohou dát najevo, že souhlasí s příspěvkem jiného uživatele. Tlačítko +1 se v budoucnu zobrazí u všech odkazů ve výsledcích hledání, díky čemuž bude možné doporučit specifickou stránku nebo reklamu. Google bude ve výsledcích hledání upřednostňovat stránky, kterým jste vy nebo vaši přátelé udělili +1 bod. "Krása +1 je v jeho relevanci - dostanete ta správná doporučení (protože jsou od lidí, na kterých vám záleží) v ten pravý čas (když se právě díváte na daný odkaz)," stojí v prohlášení Googlu.

Google doufá, že si jeho nové tlačítko najde cestu i na sociální sítě jako je Facebook a Twitter, takže by uživatelé mohli hodnotit informace na celém internetu. Funkci +1 v současné době mohou zkoušet anglicky mluvící uživatelé na experimentální vyhledávací stránce Googlu. Nová funkce však již sklidila i kritiku.

"Proč bych klikal na +1 u odkazu na stránku ještě před tím, než jsem si ji opravdu zobrazil a proč bych přecházel zpět na výsledky poté, co jsem zjistil, že jde o kvalitní stránku?" ptá se například Alex Rainert ze společnosti Foursquare.

Našli jste v článku chybu?