Hlavní navigace

Google Play se hemží podvodnými aplikacemi

Sdílet

ali 29. 7. 2013

Aplikace totiž mohou obsahovat třeba jen odkaz na webové stránky a takové aplikace je obtížné automaticky analyzovat. Společnost Symatec varuje, že na tržiště androidových aplikací Google Play prakticky nepřetržitě směřuje proud podezřelých aplikací.

Jen za poslední půlrok Symantec identifikoval 1200 takových případů. Většinu z nich sice Google odstranil z tržiště více-méně bezprostředně, řada z nich ale zůstala na Google Play i několik dní.

„I když takové aplikace mají krátkou životnost, musí podvodníkům přinášet dosti velký profit, když nevidíme známky toho, že by se jejich vývoj nějak utlumoval,“ napsal Joji Hamada ze společnosti Symantec. Podvodné aplikace často vyžadují akce od uživatele, jako je registrace, na které přichází další odpověď z externího webu. Takové metody mohou být odhaleny pouze člověkem, automatické algoritmy selhávají.

Google se snaží o automatický sken nově přidaných aplikací a také přidal nové bezpečnostní funkce do nové verze Androidu 3.4. Aplikace, které jsou na App Storu, jsou kontrolovány přísněji, a tak tržiště Applu je prakticky bez malwaru.

Zdroj: IDG News Service

G+

Našli jste v článku chybu?