Hlavní navigace

Google nabídne tablet Nexus z dílen Asusu již za 150 dolarů

20. 3. 2012

Sdílet

Když začátkem měsíce prosákla na povrch informace o tom, že si Google za výrobce svého Nexus tabletu vybral společnost Asus, předpokládalo se, že internetový gigant nabídne svůj tablet za stejnou cenovku, jako prodává Amazon (nutno podotknout, že se ztrátou) Kindle Fire – 199 dolarů.

Dle informací serveru Android and Me s odvoláním na vysoce postaveného zaměstnance americké společnosti spadající do dodavatelského řetězce by se však cena měla pohybovat už v rozmezí 149 – 199 amerických dolarů.

Když vezmeme v úvahu, že je jinak fantasticky prodávaný Kindle Fire často terčem kritiky za proprietární uživatelské rozhraní a možnost stahovat pouze vybrané aplikace, má tablet od Googlu velký potenciál uštědřit Amazonu zejména na americkém trhu pořádnou ránu.

Na trzích ostatních (kde se Kindle Fire neprodává kvůli nedostupnosti nezbytné sítě služeb Amazonu, která teprve činí z tohoto tabletu profitabilní počin) by pak měl Nexus převálcovat konkurenci výrobců méně zvučných jmen.

Daní za nízkou cenu má být absence čtyřjádrového procesoru Nvidia Tegra 3, který měl 7“ tablet Googlu na základě původně dostupných informací a konceptu tabletu MeMo 370T od Asusu pohánět. Namísto něj by mělo být zařízení osazeno výrazně levnějším dvoujádrem, patrně Snapdragonem od Qualcommu.

Svůj oficiální debut by si tablet Google Nexus mohl odbýt již za necelé dva měsíce na veletrhu CTI Wireless, který se koná od 8. do 10. května v New Orleans. V úvahu připadá také červnová konference Google I/O, na níž se očekává oficiální představení dalšího Androidu, tentokrát s „příchutí“ želé (Jelly Bean).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?