Hlavní navigace

Google čistí obsah: na řadě je YouTube

Sdílet

ali 26. 9. 2013

Míra vulgarity a komentářového spamu na YouTube přesáhla již rozumné meze. Sice již pět minut po dvanácté, ale přece: Google nastavuje nová pravidla pro komentáře v YouTube. Zásadní změnou je, že možnost komentování bude propojena s účtem na sociální síti Google+. Tím se především omezí možnost anonymních příspěvků a příspěvků s falešnou identitou, do nichž patří právě největší díl méně hodnotných komentářů.

Nově se rozšíří možnosti vlastníka videopříspěvku v tom, komu povolí přístup. Kromě otevřené diskuse bude mít vlastník možnost omezit komentáře pouze na uživatele, které sdílí v Kruzích Google (obdoba přátel na Facebooku), nebo jen na ty, které má v adresáři Gmailu, popř. může diskusi zakázat vůbec.

V novém systému bude i možnost moderování diskusních příspěvků, kdy se diskusní příspěvek objeví veřejně až po schválení, přičemž některým uživatelům může být zpřístupněna i diskuse bez schválení. Blokovat bude možné i jednotlivé uživatele a bude možné i nastavit černou listinu slov, která budou v komentářích zakázána. Orientaci v příspěvcích také zjednoduší zachování diskusních vláken.

Analogickou čistku ji Google provedl dříve ve své blogovací službě Bloger.

G+

Našli jste v článku chybu?