Hlavní navigace

Goldmax Panther 4: notebook s výkonem serveru

Sdílet

Alexander Lichý 3. 5. 2013

Poslední model Panther 4 se 17,3palcovým displejem patří do nejvyšší kategorie Extreme. Šest centimetrů vysoké šasi může ukrývat volitelně 6jádrový Intel i7 nebo 8jádrový Intel XEON E5, poporována je technologie HyperThreading. Přenosnou pracovní stanici s výkonem serveru je možno osadit až 32GB RAM DDR3.

Vysoký grafický výkon umožňují volitelné profesionální grafické karty řady nVidia Quadro FX a workstation je tedy vhodná i pro mobilní zpracování 3D obsahu ve výkonově náročných aplikacích jako jsou AutoCAD, Mesh, Adobe After Effects, SolidWorks a další. Jako základní verze je k dispozici nVidia GTX 370MX 3GB GDDR5, lze zvolit i řadu jiných modelů nebo i dvojici karet GTX 370MX.

Pro profesionální grafiky je k dispozici možnosti koupit zařízení s kalibrovaným displejem (s ICC profilem). K dispozici jsou až tři pevné disky, a to buď běžné 1000GB disky, nebo SSD disky až do kapacity 600GB, popř. hybridní model 500GB. Volitelně je možné Panther 4 osadit pevným diskem i ve slotu určeném pro optickou mechaniku. Disky mohou pracovat i v uspořádání RAID.

Přenosná pracovní stanice má plnohodnotnou podsvícenou klávesnici s numerickým blokem a čtečku otisku prstů v základní výbavě. Externí zařízení je možné připojit pomocí konektorů USB (5x), HDMI, FireWire, eSata, S/PDIF, ExpressCard 54/34, Display Port. K dispozici je čtečka karet 9in1 a 7.1kanálový optický výstup. WiFi je ve volitelné výbavě.

Výkonu odpovídá i vyšší hmotnost 5,5 kg a nižší doba práce na baterie (max. 110 minut). Cena se pohybuje od 59 995 Kč (2 449 EUR) bez DPH.

G +

Našli jste v článku chybu?