Hlavní navigace

Foxconn nabere až 3000 vývojářů na projekty s Firefox OS

Sdílet

ali 21. 6. 2013

Foxconn hodlá podle vlastního vyjádření zaměstnat na Tchaj-wanu dva až tři tisíce vývojářů, kteří by pracovali na dalším vývoji operačního systému Firefox OS, založeném na HTML5. Hledají se především odborníci na operační systémy, HTML5 a na cloud computing.

Foxconn je největším světovým výrobcem elektronických zařízení na zakázku a má dva závody i v České republice (Pardubice a Kutná Hora). Mezi jeho zákazníky patří Sony, Microsoft nebo Apple. Kromě toho rozsáhle investuje do výzkumu a vývoje.

Pokud by mohl svým zákazníkům nabídnout nezávislý operační systém, byla by to pro Foxconn jistě nezanedbatelná výhoda, a to především v segmentu mobilních zařízení. A s výše oznámenou vývojářskou kapacitou by určitě mohl připravit horké chvilky i Androidu. Zaměří se především na chytré telefony, tablety, notebooky a Smart TV.

Na vývoji Firefox OS a také aplikací se bude i nadále podílet Mozilla, se kterou Foxconn nedávno uzavřel dohodu o spolupráci. Portfolio aplikací pro FirefoxOS činí okolo 1000.

V tomto okamžiku Foxconn vyvíjí pro své klienty více než pět zařízení, která běží na Firefox OS.

Čtěte také: Firefox OS jde pozdě na to, aby zatřásl mobilním trhem

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?