Hlavní navigace

Eset získal ocenění v ochraně před phishingem

17. 1. 2014

Sdílet

Phishingové webové stránky zkoušejí oběti okrást o peníze, aniž by po sobě přitom zanechávaly stopy v počítači nebo zařízení, jímž k nim návštěvníci přistupují. „Bezpečnostní produkty, které uživatele varují před známými nebo podezřelými phishingovými stránkami, představují důležitý nástroj v ochraně před podvody,“ uvádí AV-Comparatives ve své výroční zprávě, v níž každoročně představuje oceněné produkty a technologie.

Produkt ESET Smart Security, resp. jeho modul Anti-Phishing, zablokoval v testu AV-Comparatives nejvíc phishingových stránek ze všech testovaných produktů: jeho úspěšnost dosáhla 99 procent.

Pokročilý modul pro Anti-Phishing byl poprvé součástí řešení ESET Smart Security v jeho šesté generaci. V současné, sedmé generaci je tento modul dále vylepšen. Chrání uživatele před podvodnými stránkami, které se tváří jako pravé a přitom je jejich cílem zcizit citlivá data jako třeba hesla nebo bankovní data. Modul Anti-Phishing pracuje s databází phishingových hrozeb, která je každých 20 minut aktualizována, a také využívá speciální algoritmy pro proaktivní ochranu. Ty kontrolují vzhled stránek s cílem eliminovat takové, které imitují pravé stránky. Tento přístup pomáhá například odhalit falešné formuláře internetového bankovnictví.

Čtěte také:
→ Podvodné maily se tváří jako zprávy o zásilce České pošty
Masivní phishingový útok může způsobit napadení počítače trojským koněm.
→ Sedmé verze produktů ESET pro domácnosti si poradí s exploity i hrozbami na sociálních sítích
Vlajkové produkty ESET NOD32 Antivirus 7 a ESET Smart Security 7 nabízejí zcela nové funkce, mezi které patří blokování zranitelností, pokročilá kontrola paměti a ochrana na sociálních sítích.

G+

Našli jste v článku chybu?