Hlavní navigace

Datové centrum DataSpring v Lužicích slaví první narozeniny

Sdílet

ali 22. 6. 2016

Za první rok fungování získal DataSpring více než 20 referenčních zákazníků, kterým dodal široké portfolio pokročilých cloudových služeb. DataSpring nabízí špičkové technologie a inovativní řešení. Zálohování a MSSQL formou služby, Visual Analytics, IaaS, PaaS, vývoj SW a aplikací na míru nebo expertní služby v oblasti Business Intelligence, optimalizace a měření procesů.

Nové standardy cloudového trhu

DataSpring má ambici stát se jedním ze tří nejvýznamnějších poskytovatelů cloudových služeb v ČR, významným hráčem na poli zálohování
a partnerem s největšími kompetencemi pro práci s daty. Společnost díky využívání nejmodernějších IT technologií a inovativních služeb nabízí klientům kvalitu Enterprise řešení za dostupnou cenu. V meziročním srovnání firma dosáhla 360% nárůst obratu, aktuální růst je ve výši 25-30 % měsíčně. Významnou dynamiku společnost zaznamenala i v oblasti personální, kdy počet zaměstnanců posílil za poslední tři čtvrtletí o 40 na celkových 90.

„Skupina KKCG, do které DataSpring patří, rozvíjí oblast ICT jako svou strategickou prioritu. V České republice máme připravené rozvojové projekty, jak v existujících datových centrech, tak v nových lokalitách. Pro oblast Evropy a Asie je pro nás strategické partnerství se společností Foxconn, kde plánujeme expandovat a rozvíjet nové inovativní služby,“ přiblížil na tiskové konferenci v datovém centru plány společnosti Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSpring.

Datová centra úrovně Tier III disponují především tzv. souběžnou správou. Souběžná správa znamená, že údržbu jakékoli části centra lze vykonávat bez výpadku v jeho činnosti. Napájecí systémy i datová propojení s národními a nadnárodními sítěmi jsou rovněž zálohována. Dostupnost center s certifikací Tier III činí 99,982 %. Kapacita datového centra je až 10 000 serverů a jeho úložiště pojme 30 petabytů dat. DataSpring získal také certifikaci Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2013.

Našli jste v článku chybu?