Hlavní navigace

Citrix prostřednictvím CloudStack otevírá cloud pro zákazníky VMware

3. 9. 2011

Sdílet

Společnost Citrix oznámila novou verzi CloudStack, která nabídne rozšířenou podporu pro hypervizory VMware vSphere a Oracle VM. Novinka podle Citrixu přináší pro zákazníky Oracle a VMware možnost správy jejich serverů jakožto vysoce dostupného a plně škálovatelného cloudového prostředí. Citrix CloudStack však není pouze tradiční platformou pro virtualizaci serverů doplněnou o možnost správy cloudů, ale jedná se o zdarma a okamžitě dostupnou open source platformu určenou pro infrastrukturu cloudu.

Spolu s vývojem IT odvětví mířícím do vývojové etapy, jež je také označována jako “éra cloudu”, objevuje se stále více služeb vyžadujících ke svému provozu platformu, která by byla určena přímo pro potřeby cloud computingu. To podle Citrixu představuje odklon od tradičního pojetí datových center v podobě, v jaké jsme je znali dosud. Tyto platformy totiž musejí být navrženy od základu tak, aby byly schopné nabídnout vícevrstvé služby sdílené mezi různými uživateli, a to tím jednoduchým a nákladově příznivým způsobem. CloudStack chce odpovědět na tyto výzvy řešením, které pomůže organizacím budovat cloudy způsobem, jakým jsou vytvářeny velké veřejné cloudy – jednoduše, automatizovaně, elasticky, škálovatelně a efektivně.

Prostřednictvím nabídky nákladově efektivní a škálovatelné cloudové platformy, která pracuje se všemi hlavními technologiemi v oblasti virtualizace, má Citrix CloudStack ambici dovolit zákazníkům zachovat stávající investice do této oblasti a umožnit jim tak pokračovat v růstu stávající infrastruktury. To podle Citrixu platí bez ohledu na to, zda se jedná o řešení založená na KVM, Oracle VM, vSphere nebo XenServer, případně libovolné kombinaci těchto technologií.

Našli jste v článku chybu?