Hlavní navigace

Cisco Meraki MR34 - první 802.11ac přístupový bod se správou z cloudu

Sdílet

ali 14. 10. 2013

Nová divize Cisco - Cloud Networking Group - představila první přístupový bod s technologií 802.11ac plně spravovaný z cloudu - Cisco Meraki MR34. Toto řešení spojuje nejnovější bezdrátovou technologii o rychlosti až 1,3 Gb/s s moderními bezpečnostními požadavky: Současně zachovává kompatibilitu s předchozí generací bezdrátových sítí.

Díky správě prostřednictvím cloudové služby je možné pružně reagovat na měnící se požadavky v síti a spravovat konfiguraci i zabezpečení kdykoliv a odkudkoliv. Automatizované nástroje pomohou s konfigurací, rozšiřováním i migrací ze starších řešení.

Hlavní vlastnosti

  • Díky nejnovějšímu bezdrátovému standardu 802.11ac poskytuje MR34 kombinovanou přenosovou rychlost až 1,75 Gb/s, což je více než dvojnásobek maximální propustnosti přístupových bodů s předchozí technologií 802.11n. Pokročilá správa přenosového pásma umožňuje upřednostnit kritické aplikace, jako jsou audio/video hovory či konference a současně omezit či blokovat nežádoucí provoz v síti (například P2P sdílení souborů).  

  • Vyhrazený RF monitor – MR34 je vybaven třetím vyhrazeným vysílačem, který funguje jako unikátní radiofrekvenční senzor, neustále prověřující okolní RF pásmo. Poskytuje tak zvýšenou ochranu před bezdrátovými útoky i frekvenčním rušením. Tato funkce se uplatní pro vysoce citlivá prostředí, jako jsou například ve finančnictví nebo zdravotnictví.  

  • Služby cloudu – MR34 je vybaven výkonnými na cloudu založenými funkcemi. Mezi ty patří například multi-site správa, lokalizační analýzy a služby, možnost přihlašování účtem na Facebooku či integrovaná správa mobilních zařízení (MDM).

  • Jednoduchá integrace a migrace ze starších řešení (802.11 a/b/g/n) – Zpětná kompatibilita, podpořená druhým samostatným vysílačem, umožňuje převést na MR34 stávající sítě bez dopadu na uživatele a současně již dnes provozovat síť na standardu 802.11ac. MR34 je zpětně kompatibilní nejen s 802.11 a/b/g/n, ale podporuje i 802.3af Power over Ethernet (PoE) pro ještě snadnější migraci z legacy řešení.

Na Cisco Meraki MR34 je poskytována doživotní záruka.

G+

Našli jste v článku chybu?