Hlavní navigace

Check Point představuje ThreatCloud - síť pro boj s kyberzločinem

1. 5. 2012

Sdílet

Check Point Software Technologies představil Check Point ThreatCloud, což je síť určená pro boj s kyberzločinem. Shromažďuje data o hrozbách z celosvětové sítě senzorů a tyto informace distribuuje bezpečnostním branám po celém světě. V rámci sítě je analyzováno přes 250 milionů adres, řídících botnety, 4,5 milionů malware signatur a 300 000 webových lokací obsahujících malware.

Check Point ThreatCloud je dynamicky aktualizován na základě inovativní globální sítě senzorů a vybízí společnosti ke sdílení informací o hrozbách a ke spolupráci v boji proti modernímu malwaru. Zákazník, který se rozhodne posílat svá data o hrozbách do ThreatCloudu, získá zpět skrze bezpečnostní bránu aktualizaci ochrany s informacemi o hrozbách. Pokud se objeví nový bot nebo malware u jedné společnosti v rámci sítě, je malware identifikátor (IP adresa, URL nebo DNS) okamžitě poslán do ThreatCloudu a aktualizace je pak v rozmezí několika sekund rozeslána všem partnerům a zákazníkům po celém světě. ThreatCloud čerpá informace také z dalších zdrojů jako jsou podnikové bezpečnostní brány nebo výzkumy Check Point v oblasti škodlivých kódů..

Check Point ThreatCloud posílá kolektivní informace o hrozbách přímo do bezpečnostních bran a softwarových bladů a přináší v reálném čase informace o hrozbách a trendech útoků, které vedou k nasazení ochranných opatření proti botům, APT a dalším sofistikovaným formám malwaru. Jedná se o první unikátní síť určenou k boji proti kyberzločinu.

Našli jste v článku chybu?