Hlavní navigace

CETIN uzavřel novou smlouvu s Českým bezdrátem, rychlost připojení poroste

8. 6. 2016

Sdílet

CETIN plní svůj slib z října loňského roku, kdy společnost oznámila, že v příštích sedmi letech investuje 22 miliard korun do rozvoje svých telekomunikačních sítí, násobně zrychlí připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě a umožní tak skutečně zásadní skok v kvalitě připojení.

Nezaměřujeme se jen na „vyzobávání třešinek“ nebo pouze na pokrývání velkých měst, ale významně stavíme v méně osídlených oblastech. Za dobu trvání investičního programu jsme 60% FTTC přípojek postavili v obcích s méně než 2000 obyvateli. Do konce letošního roku pak na venkově postavíme celou polovinu ze všech plánovaných FTTC přípojek. Toto rozšiřování optické sítě s využitím vectoringu nám umožní dosáhnout rychlostí přes 100 Mbit/s. Tím, že Český telekomunikační úřad schválil možnost nabízet službu VULA jako náhradu za LLU, byla splněna poslední podmínka pro spuštění vectoringu v síti CETIN. VULA bude k objednání dostupná od 27. 8. 2016, komentoval své aktivity CETIN.

Poptávka po rychlejším připojení souvisí s rozšířením zájmu zákazníků o nový obsah, zejména pak o streamované video. Společnost Český bezdrát bude moci díky uzavření smlouvy MMO v nejbližší době začít nabízet svým zákazníkům rychlosti až 80/8 Mbit/s.

Příborská firma Český bezdrát působí na celém území ČR. Patří mezi významné telekomunikační firmy a působí na maloobchodním i velkoobchodním trhu. Hlavní činností je poskytování pevného i bezdrátového připojení k Internetu, včetně poskytování veřejně dostupných telefonních služeb EriVoIP a EriMobile s garantovanými bezpečnostními a technickými parametry. Mezi zajímavé parametry tarifů pevného připojení patří u Českého bezdrátu např. garantovaná doba servisního zásahu nebo SLA 99% na konektivitu.

Našli jste v článku chybu?