Hlavní navigace

„České“ bezpečnostní řešení Cognitive Threat Analytics jde do světa

Sdílet

ali 20. 3. 2014

Společnost Cisco oznámila, že rozšířila své bezpečnostní portfolio o řešení Cognitive Threat Analytics vzniklé na základě vývoje české společnosti Cognitive Security. Tu Cisco koupilo v lednu roku 2013.  Jedná se o vysoce intuitivní cloudové bezpečnostní řešení, které má schopnost samo se učit a využívá behaviorální modelování a detekci anomálií v běžném provozu sítě. Tímto způsobem identifikuje škodlivé aktivity a zkracuje čas vedoucí k odhalení hrozeb působících uvnitř sítě.

Jako další novou součást svého portfolia představila společnost Cisco také řešení Advanced Malware Protection (AMP), které bylo původně vyvinuto společností Sourcefire. Ta byla předmětem akvizice Cisco vloni v červenci. Řešení bylo implementováno do portfolia nástrojů Content Security pro zabezpečení webových, e-mailových a cloudových služeb.

„Předpokládat, že malware nebo útočník do firemního IT prostředí nepronikne, je dnes prakticky nereálné. V nepřetržitém toku útoků musíme počítat s tím, že síť bude napadena, pronikne do ní malware a způsobí škody. Efektivní ochrana se proto musí zaměřit na všechny fáze útoku: snižovat pravděpodobnost průniku, zkrátit dobu do zjištění napadení, omezit jeho dopad a napravit škody, které způsobí. To je také směr, kterým se náš vývoj ubírá a který zvýší šanci v boji s kyberhrozbami uspět,“ řekl Ivo Němeček, technický ředitel Cisco ČR.

AMP i Cognitive Threat Analytics jsou k dispozici jako volitelný doplněk pro Cisco Cloud Web Security.

Čtěte také:
→ „Budu se starat o svoji online bezpečnost“: 10 předsevzetí pro rok 2014
Zaměřme se letos na to, abychom se pokusili se změnit své „online“ návyky.
→ Cisco a ČVUT se dohodly na výzkumné spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti
Finanční hodnota pětileté spolupráce dosahuje téměř 500.000 EUR.

G+

Našli jste v článku chybu?