Hlavní navigace

Canon stvořil 120megapixelovou zrcadlovku, chystá snímač s dvojnásobným rozlišením a 8K videokameru

Sdílet

Tim Hornyak 15. 9. 2015

Snímač typu CMOS s extra vysokou hustotou bodů v prototypu nového fotoaparátu od společnosti Canon má formát APS-H.  Přístroj bude kompatibilní s 60 z 96 objektivů řady Canon EF.

Snímač produkuje snímky, které lze tisknout jako velkoformátové plakáty. Soubory RAW mají velikost 232 MB, tedy téměř čtyřnásobek oproti modelu 5DS.

V roce 2010 společnost Canon vyvinula CMOS snímač s rozlišením 120 Mpix jako technickou výzvu, ale nikdy jej nezavedla do výroby. Nový snímač z něj vychází, avšak je vyroben nejnovějšími metodami.

Canon rovněž oznámil, že vyvíjí kameru a displej schopné snímat, respektive zobrazovat video ve formátu 8K, který má šestnáctinásobné rozlišení oproti dnešnímu standardu HD.

Kinematografický systém EOS 8K a referenční displej jsou určené pro profesionální uživatele. U společnosti Canon se jedná o první průnik do oblasti videa v rozlišení 8K. Spuštění televizního vysílání v tomto formátu se očekává v Japonsku před zahájením olympijských her v Tokiu v roce 2020. Veřejnoprávní vysílatel NHK zahájí testování vysílání v 8K již v roce 2016.

8K kamera bude mít 35mm CMOS snímač Canon Super s rozlišením 8192 x 4320 při 60 snímcích za sekundu a s hustotou přes 300 bodů na palec, což se blíží hranici možností vnímání lidského oka. Ve filmovém a televizním průmyslu bude konkurovat zavedeným rivalům jako je Sony.

Našli jste v článku chybu?