Hlavní navigace

Big Blue má problémy s prodejem HW, manažeři IBM si nevyplatí odměny

Sdílet

Alexander Lichý 22. 1. 2014

Vedení IBM přijalo za pokles obratu odpovědnost a nebudou si za poslední rok vyplácet bonusy.

Pokles obratů za poslední čtvrtletí se podepsalo i na celkových výsledcích za rok 2013. Zde IBM dosáhlo obratu 99,8 miliardy USD, a to je o 4,6% méně než v roce 2012, kdy byl obrat 104,5 miliardy USD.

Mezi nejhorší divize patřil hardwarový segment Systems and Technology, který se v minulém čtvrtletí propadl dokonce o 26%, resp. 18,7% v celoroční statistice. Slabost hardwarové divize přiznává i CFO firmy Martin Schroter a jako příčiny uvádí okamžitou situaci v produktovém životním cyklu mainframů. Další příčinou jsou i změny v požadavcích trhu a IBM se dostala do tlaku na cenu od konkurenčních výrobců.

Situace je taková, že se dokonce hovoří o tom, že by se IBM zbavila výroby serverů podobně, jako se před lety již zbavila výroby osobních počítačů a notebooků. Mezi adepty na převzetí patří především Lenovo, které právě výrobu PC od IBM převzalo. Vážně se hovoří ale i o dalších zájemcích, jako je Dell nebo Fujitsu.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ IBM rozšiřuje portfolio řešení pro Big Data o nový prediktivní analytický software
IBM dlouhodobě pracuje na technologiích kognitivního computingu a prediktivní analýzy. Okolo původně výzkumného projektu Watson vzniká velká vývojová skupina.
→ IBM podpoří linux miliardou dolarů
Pokud existují pochybnosti o budocnosti nasazení open-source ve firemním prostředí, tak by je měl rozptýlit závazek IBM, který firma vyslovila na konferenci LinuxCon 2013 v New Orleans.

G+

Našli jste v článku chybu?