Hlavní navigace

Ben Fathi byl jmenován novým CTO ve společnosti VMware

Sdílet

ali 14. 1. 2014

VMware oznámila jmenování Bena Fathiho do funkce technického ředitele (CTO). Fathi nastoupil do VMware v roce 2012, kde dosud působil jako senior viceprezident pro výzkum a vývoj. Fathi má zkušenosti s vedením velkých mezinárodních týmů a zajišťováním inovací s důrazem na potřeby zákazníků a kvalitu produktů. Jmenování nabývá okamžité platnosti a Fathi bude přímým podřízeným Pata Gelsingera, CEO firmy.

„Díky technologickým expertům, jako je Ben Fathi, se můžeme soustředit na inovace se zárukou kvality a osvědčených produktů,“ uvedl Gelsinger.

Fathi má více než 30 let zkušeností v oblasti výpočetní techniky a je odborníkem na vývoj softwaru pro operační systémy. Ve své předchozí funkci v rámci VMware měl coby senior vice prezident pro oblast výzkumu a vývoje na starosti klíčové produkty a produktové inovace pro zajištění vyšší úrovně škálovatelnosti, výkonu a spolehlivosti.

Než nastoupil do VMware, působil Fathi jako senior vice president ve společnosti Cisco a vedl týmy zaměřené na provozní systémy a síťový protokol. Předtím působil 12 let na různých pozicích ve společnosti Microsoft, nejaktuálněji jako vice prezident pro vývoj v divizi pro jádro operačního systému Windows.

Fathi má bakalářský a magisterský titul v oboru počítačových věd a bakalářský titul z psychologie na universitě v Massachusetts. Fathi vystřídal ve funkci Steva Herroda, který působil jako technologický ředitel VMware v letech 2008 až 2013.

Čtěte také:
→ VMworld 2013 Europe
Barcelona hostila ve dnech 15.-17.10.2013 evropskou konferenci VMware, které se zúčastnilo přes 8000 zájemců o virtualizační technologie.
→ Jiří Jarema (Magistrát Karviná): Jsme teď „úřad bez počítačů“
Magistrát Karviná před nedávnem dokončil virtualizaci desktopové infrastruktury na technologii VMware.

G+

Našli jste v článku chybu?