Hlavní navigace

AVG koupilo firmu PrivacyChoice, zvýší orientaci na ochranu soukromí

Sdílet

ali 22. 5. 2013

Hlavním zaměřením společnosti PrivacyChoice, která byla založena roku 2009, je zjednodušit ochranu soukromí na internetu, a to především pomocí nástrojů instalovaných do webových prohlížečů.

Stěžejním produketm je plugin Privacyfix, který umožňuje správu nastavení soukromí na Facebooku, Googlu, LinkedIn a mnohých dalších internetových stránkách. Uživatelé mohou spravovat nastavení politiky soukromí z jediného panelu, na kterém mohou vidět, které společnosti je na internetu sledují, které stránky sdílejí osobní informace a na kterých stránkách došlo v minulosti k úniku údajů.

„Od samotného počátku je naším posláním poskytovat více informací a efektivnější možnosti shromažďování, používání a také sdílení dat,“ říká Jim Brock, zakladatel PrivacyChoice a budoucí viceprezident AVG pro produkty na ochranu soukromí, „viděli jsme velký soulad mezi naším přístupem a úsilím, se kterým AVG vede uživatele k zodpovědnosti vůči jejich online soukromí.“

Privacyfix je momentálně dostupný v USA pro Google Chrome a Mozilla Firefox, následovat bude i verze pro Microsoft Internet Explorer a podpora národních trhů. Protože uživatelé využívají ke svému digitálnímu životu stále více mobilní přístroje a také kvůli široké škále problémů, které mobilní soukromí představuje, bude letos Privacyfix zpřístupněn také pro operační systémy iOS a Android. To umožní rozšíření ochrany soukromí pro uživatele většíny smartphonů a tabletů.

Akvizice PrivacyChoice obohacuje portfolio AVG produktů pro ochranu online soukromí uživatelů a koresponduje s celkovou filozofií společnosti. Již nyní AVG nabízí službu Do Not Track, která aktivně zabraňuje internetovým stránkám sledovat aktivity uživatele na internetu. Ta je k dispozici pro některé produkty v rámci bezplatné aktualizace.

G+

Našli jste v článku chybu?